فرمانداری شهرستان الیگودرز
اخبار
1397/05/20
استاندار لرستان از ايجاد كارخانه صنايع تبديلي در استان خبر داد استاندار لرستان از ايجاد كارخانه صنايع تبديلي در استان خبر داد

استاندار لرستان: آمادگي حمايت از سرمايه‌گذار بومي را داريم

استاندار لرستان از ايجاد كارخانه صنايع تبديلي در استان خبر داد.

 دكتر سيد موسي خادمي در حاشيه آيين شكرگزاري و قدرداني از كشاورزان نخودكار در جمع خبرنگاران اظهار كرد: با توجه به برنامه ريزي‌هايي انجام شده، شوراي برنامه ريزي و توسعه استان را در سطح بخش‌ها تشكيل مي‌دهيم و امروز توفيق داريم كه همزمان با برگزاري جشنواره نخود در خدمت مردم و مسئولين بخش كاكاوند و شهرستان دلفان باشيم.

وي ادامه داد: در اين جلسه به طور معمول مشكلات اصلي هر بخش را جمع‌آوري مي‌كنيم تا بخشي از آنها را در كوتاه مدت حل كرده و به مردم اعلام كنيم و براي بخش ديگر مشكلات، به صورت بلندمدت برنامه ريزي كرده تا در آينده حل شوند.

استاندار لرستان با بيان اينكه امروز مشكلات اين بخش در زمينه برق، گاز، آب و نيازهاي ديگر منطقه مورد بررسي قرار گرفتند، تصريح كرد: تسهيلات و امكانات خوبي درنظر گرفته شده و بيش از 20 مصوبه داشته‌ايم كه ابلاغ 
خواهندشدودردسترس
عموم قرار مي‌گيرند.
 
وي خاطرنشان كرد: شهرستان دلفان يكي از توليدكنندگان برتر كشور در زمينه محصول نخود است كه بايد عملكرد آن را بهبود ببخشيم.

دكتر خادمي افزود: امروز از كسي تجليل شد كه عملكرد محصول آن 900 كيلوگرم در هكتار است كه با توجه به ميانگين 200 تا 300 كيلوگرم در هكتار فاصله خوبي است.

استاندار لرستان تاكيد كرد: كيفيت نخود توليدي را بايد از طريق اصلاح ارقام، بالا ببريم. اين موضوع در دستور كار قرار گرفته و بيش از 10 رقم جديد در اين منطقه معرفي شدند.

وي گام بعدي را بسته‌بندي و برندسازي عنوان كرد و گفت: به دنبال ايجاد كارخانه بزرگي در سطح استان هستيم كه در حال حاضر يكي از مجموعه‌هاي سرمايه گذاري بانك ملي اين كار را مي‌خواهد انجام دهد.
 
 دكتر خادمي افزود: آمادگي حمايت از سرمايه گذار بومي بخش خصوصي را داريم تا در اين رابطه اقدام كنند.

 

13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal