فرمانداری شهرستان الیگودرز
اخبار
1397/06/17
استاندار لرستان: جمهوري اسلامي ايران مبتني بر مكتب حسيني است استاندار لرستان: جمهوري اسلامي ايران مبتني بر مكتب حسيني است

استاندار لرستان: جمهوري اسلامي ايران مبتني بر مكتب حسيني است

استاندار لرستان گفت: نوحه‌سرايي شيعه، نهضت عاشورا را تبديل به يك نهاد هويتي تنومند كرد‌.

دكتر سيد موسي خادمي در آيين افتتاحيه شانزدهمين همايش بين‌المللي پيرغلامان حسيني اظهار كرد: بسيار مفتخريم كه امروز لرستان، ديار محبان اهل بيت عصمت و طهارت و مشتاقان ولايت با ميزباني اين رويداد مهم و بزرگ، كانون توجه ايرانيان و شيعيان شده است.

وي با اشاره به اينكه امروز 24 ذي الحجه يادآور وقايع مختلفي در طول تاريخ است، بيان كرد: 24 ذي الحجه سال دهم هجري روز مباهله است، پيامبر در اين روز با يقين حقانيت خود و اثبات حقانيت اسلام نزديك‌ترين عزيزان خود يعني پنج تن آل عبا را وارد صحنه كرد تا اين پيام را به آينده انتقال دهد كه اينان عزيزترين، نزديك‌ترين و برترين انسان‌ها نزد خدا و پيامبر او هستند.

استاندار لرستان تصريح كرد: در مقطعي ديگر نيز طي 24 ذي‌الحجه سال 60 هجري، در جامعه نبوي، انحرافات بزرگي رخ داد و حسين(ع) طي زمان خروج از مكه به سمت كوفه ميانه راه در يكي از منازل بيست‌گانه استقرار يافته است، در آن روز علي(ع) مرد تاريخ با شمشير نفاق به شهادت رسيد و فاطمه(س) دخت پيامبر با پهلوي شكسته به همسر خود پيوست و اكنون حسين(ع) تنها مانده و روز مباهله است.

وي ادامه داد: امام به اين نتيجه رسيد كه اصلاح امت جدش تنها از طريق امر به معروف و نهي از منكر ممكن است بدين روي امام حسين(ع) از مكه خارج مي‌شود و با علم به پيمان شكني كوفيان براي پاسخ به تاريخ رفع بهانه به كوفه مي‌رود، خبر شهادت سفير خود را شنيد و بدعهدي كوفيان علني شد اما امام حسين(ع) مي‌خواهد رسالت خود را انجام دهد و مسير تاريخ را تغيير و خطي نوراني در فضاي ظلمات تاريخ ترسيم كند.

دكتر خادمي خاطرنشان كرد: آن حضرت همانند روز مباهله پيامبر، در روز عاشورا با همه عزيزان و ياران خود در كربلا به ميدان مي‌آيد، فرياد هل من ناصر ينصرني او در گوش تاريخ مي‌پيچيد كه طنين آن هنوز ادامه دارد و خواهد داشت.

مقام ارشد استان گفت: امام حسين(ع) و ياران او مظلومانه و قهرمانانه به شهادت رسيدند، پيروز ميدان كربلا شدند و با خون خود اسلام را آبياري كردند، شيعه پس از 1400 سال از آن واقعه مهم بر آن حماسه گريست، افتخار كرد، الهام گرفت، درس آموخت و افسوس هم خورد، افسوس برخاسته از عمق وجود و عشق‌هاي جمع و سرازير شده از چشمان شيعيان، تبديل به طوفان ويرانگر و سيل بنيان كني براي بساط ظلم و استبداد در 1400 سال بعد و بهمن 57 شد؛ ايران به رهبري فرزند پيامبر اسلام، امام(ره) صاحب نظام جمهوري اسلامي مبتني بر مكتب امام حسين شد.

استاندار لرستان گفت: شيعه در همه اين سال‌ها براي حسين روضه خواند و نوحه سرايي كرد و هنرمندانه نهضت عاشورا را تبديل به يك نهاد هويتي تنومند كرد.

وي افزود: بايد اذعان كرد كه بخشي از اين هويت زيبا و محكم محصول مداحان خوش الحان حسيني است كه تمام هنر و توان خود را براي ترويج فرهنگ اهل بيت(ع) و اشاعه نهضت حسيني به كار گرفتند.

دكتر خادمي بيان كرد: امروز 24 ذي‌الحجه ديگري است و لرستان مفتخر است با ميزباني از مداحان و پيرغلامان اهل بيت(ع) كانون توجه ايرانيان و شيعيان شده است.

وي با تاكيد بر اينكه لرستان از مطرح‌ترين ديارها در عشق ورزي و محبت به اهل بيت است، اظهار كرد: ميزباني و ديدار چهره‌هاي منور شما و نيز بودن در محضر بزرگواراني كه منتسب به حريم حسيني شده‌اند را براي خود مايه مباهات مي‌دانم و شانزدهمين اجلاسيه پيرغلامان كه نفس خود را با نام و ياد اباعبدالله‌الحسين‌(ع) و مادرش حضرت زهرا(س) مزين ساخته‌اند اين مجال را براي ما فراهم آورده است كه از رشادت‌هاي جوانان حسيني اين ديار ياد كنيم كه براي اعتلاي نام ولايت و تعظيم اهل بيت عصمت و طهارت(ع) و احياي مكتب علوي و حسيني زير پرچم ولايت با پيشاني‌بندهاي يا اباعبدالله‌الحسين‌(ع) و يا زهرا(س) امان دشمنان را بريدند و شوكت و عزت مكتب اهل بيت را استوار ساختند.

وي ادامه داد: مردم لرستان در جنگ تحميلي و ميادين شبيخون‌هاي فرهنگي و نيز به عنوان مدافعين حرم به سيد و مولاي خود حضرت اباعبدالله‌الحسين(ع) اقتدا جستند و زيبايي‌هاي هيهات من الذله را تجلي ساختند.

استاندار لرستان گفت: اين اجلاسيه ارزشمند در ديار لرستان فرصتي را برايمان هموار ساخت تا از پديدآورندگان شور و شعور حسيني كه آبا و اجداد اين قوم پرعظمت بوده‌اند تجليلي داشته باشيم، بر روح ولايي آنان درود بفرستيم و آئين زيباي عزاداري همراه با شور و شعور اين استان را كه با اخلاص و شور خاصي است را يادآوري كنيم كه چگونه بر ماتم و عزاي سيد و سالار شهيدان زن و مرد و كوچك و بزرگ عرض ارادت مي‌كنند و ما را در هدف بزرگمان كه خدمت

بي‌منت به ملت با بهره‌گيري از مكتب امام حسين(ع) است استوارتر مي‌كند.

در ادامه خبر

دكتر خادمي اظهار كرد: به يُمن قدوم مبارك شما خادمين و ذاكرين اباعبدالله‌الحسين(ع) كه هميشه و در همه حال از پيشگاه نوراني و ساحت مقدس حضرت ولي عصر(عج) و اجداد طاهرينش به‌ويژه از سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين مدد مي‌جستيم اينك نيز دست به دعا برمي‌داريم و در راه خدمت بيشتر جهت رسيدن به اهداف عاليه نظام مقدس جمهوري اسلامي و تحقق منويات مقام معظم رهبري و انجام برنامه‌هاي دولت تدبير و اميد از آن انوار پاك الهي استمداد مي‌طلبيم كه شر دشمنان اسلام و مسلمين كه همان دشمنان اهل بيت(ع) هستند را از سرزمين محبان خاندان عصمت و طهارت كوتاه گرداند.

وي در پايان حضور همه مهمانان ارجمند به ويژه جناب آقاي علي عسگري رياست محترم سازمان صدا و سيما به اين خطه را خير مقدم گفت و از همه عوامل برگزاري اين اجلاسيه كمال تقدير و تشكر كرد و گفت: اميدواريم همه ما با مدال نوكري اهل بيت(ع) بتوانيم روشنگر آرمان‌هاي انقلاب و منويات مقام معظم رهبري كه همان روشن نگه‌داشتن مصباح هدايت است باشيم.

15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal