فرمانداری شهرستان الیگودرز
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1396/12/19
استاندار لرستان: با جديت به دنبال افزايش سرانه ورزشي استان هستيم استاندار لرستان: با جديت به دنبال افزايش سرانه ورزشي استان هستيم

استاندار لرستان گفت: از بهترين روش‌هاي مبارزه با آسيب‌هاي اجتماعي روي آوردن به ورزش است.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيدموسي خادمي در مراسم تجليل از پهلوانان و افتخارآفرينان ورزش استان با اشاره به اينكه ورزش صرفا يك موضوع فردي نيست، ادامه داد: هر چند به لحاظ شخصي موضوع مهمي محسوب مي‌شود چرا كه سلامت جسم در امور دين اسلام واجب است.

وي آثار اجتماعي ورزش را بسيار مهم‌تر عنوان كرد و گفت: امروز در حوزه ورزش‌هاي بين‌المللي از ديپلماسي ورزش مي‌توان نام برد و دوستي‌ بين ملت‌ها با ايجاد و برگزاري مسابقات ورزشي فراهم مي‌شود.

دكتر خادمي ادامه داد: در حوزه ملي نيز مي‌توان ارتباطات فرهنگي كه بين استان‌هاي مختلف در حين برگزاري مسابقات شكل مي‌گيرد را نام برد.

استاندار لرستان از بهترين روش‌هاي مبارزه با آسيب‌هاي اجتماعي، روي آوردن به ورزش را عنوان كرد و گفت: به طور طبيعي جوان ورزشكار به سمت اعتياد و وقت‌گذراني‌هاي ناروا حركت نمي‌كند چرا كه وقت خود را مفيدتر مي‌گذراند.

وي اقتصاد ورزش را نيز موضوع مهمي دانست و تصريح كرد: خيلي از كشورها و استان‌ها بر مبناي حركت‌هاي ورزشي درآمدهاي اقتصادي خوبي دارند.

استاندار لرستان يادآور شد: از بزرگترين آثار اقتصادي ورزش جلوگيري از هزينه‌هاي درمان در آينده است، به‌ گونه‌اي كه اگر امروز به سمت تكميل زيرساخت‌هاي ورزشي سريع‌تر حركت كنيم از آن‌طرف نياز به بيمارستان و مراكز درماني و همچنين هزينه‌هاي نگهداري بيمار كاهش پيدا خواهد كرد.

وي با بيان اينكه دولت و نظام جمهوري اسلامي ايران از همان ابتدا به ورزش توجه داشته است، خاطرنشان كرد: حضرت امام(ره) فرمودند كه من ورزشكار نيستم اما ورزشكاران را دوست دارم و بعد از ايشان نيز سياست‌هاي مقام معظم رهبري همواره در جهت حمايت از ورزش و ورزشكاران است به گونه‌اي كه در هر حركت ورزشي كه باعث ايجاد افتخار مي‌شود پيام مستقيم مي‌دهند كه به معني اهميت دادن به آن است.

دكتر خادمي با اشاره به اينكه رييس جمهور نيز به حوزه ورزش علاقه دارند و بحث‌هاي ورزشي را تعقيب مي‌كنند، افزود: اين نشان مي‌دهد كه تقويت ورزش در سياست‌هاي نظام و دولت جايگاه اساسي دارد.

استاندار لرستان با تاكيد بر اينكه ورزش محيطي براي دوستي، آرامش، مردانگي و همكاري است، اظهار داشت: از درس‌ها و آثار اجتماعي ورزش ايجاد حس همدلي و همكاري است.

وي با تاكيد بر اينكه بايد تيمي كار كرد و اين با هم كار كردن را از حوزه ورزش به حوزه اجتماعي، سياسي و اقتصادي منتقل كرد، بيان داشت: بايد ياد بگيريم كه مكمل هم باشيم، تيم به معني باند نيست بلكه اگر هر كسي كاري يا حرفه‌اي را بهتر مي‌داند در كنار هم قرار دهد كل كار درست انجام مي‌شود، بنابراين از درس‌هاي بزرگ ورزش ايجاد رفتار تيمي است.

دكتر خادمي خاطر نشان كرد: اين رفتار تيمي و حس همكاري بايد در بين ورزشكاران خصوصا در لرستان كه استعداد‌هاي ذاتي خوبي دارد و بخاطر زندگي عشايري ورزش را به صورت نهادينه در زندگي شخصي خود داشته‌اند؛ تقويت شود.

استاندار لرستان ادامه داد: بنابراين انسان‌هايي نيرومند و داراي ژن‌هاي توانمند و خوب ورزشي بين استان‌هاي كشور هستند كه اميدواريم از اين ژن توانمند و اصالت زاگرس‌نشيني و لر بودن در حوزه ورزش خوب استفاده شود تا همچنان جايگاه خوبي در خيلي از رشته‌هاي ورزشي داشته باشيم.

مقام ارشد استان با تاكيد بر اينكه ورزش بايد در استان بيشتر تقويت شود، عنوان كرد: بخشي از اين كار به‌عهده دولت و بخش ديگر به تلاش ورزشكاران مربوط مي‌شود.

وي به برنامه چهار ساله استان در حوزه ورزش اشاره كرد و گفت: با جديت به دنبال افزايش سرانه فضاي ورزشي در استان هستيم و در برنامه ساليانه دقيق تعريف شده كه هر سال چقدر سرانه فضاي ورزشي بايد اضافه شود.

استاندار لرستان تكميل پروژه‌هاي ورزشي و دهكده المپيك را از برنامه‌هاي اصلي اعلام كرد و گفت: ورزشكاران سازمان يافته از ديگر برنامه‌ها است كه بايد رشد قابل توجهي پيدا كند.

وي با تاكيد بر ايجاد خانه جوانان در شهرستان‌هاي استان افزود: 27 صدم درصد از ماليات بر ارزش افزوده سال گذشته به حوزه ورزش اختصاص داده شد كه قطعا در سال آتي اين اعتبار بيشتر خواهد شد.

دكتر خادمي از افزايش تعداد هيات‌هاي ورزشي در استان خبر داد و تصريح كرد: مديريت مراكز ورزشي را بايد در اختيار هيات‌هاي ورزشي قرار داد چرا كه متعهدتر و دلسوزتر هستند.

وي ادامه داد: در حوزه بانوان نيز بايد با تلاش بيشتر به ايجاد زيرساخت‌هاي لازم براي اين قشر عزيز اقدام شود.

تعداد بازدید : 11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal