b_300_0_16777215_00_images_7704b97d-718a-4020-b3f8-a30194479e0f.jpgدکتر زیویار در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مطرح کرد: ارائه آمار واقعی از مسائل و مشکلات استان توسط دستگاههای اجرایی در تمامی حوزه ها برای پیگیری در مرکز یک ضرورت است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به ریاست دکتر زیویار، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی، مدیر کل برنامه و بودجه استان و سایر اعضا برگزار شد .

استاندار لرستان در حاشیه این جلسه گفت: شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با پیگیری ارائه گزارش وضعیت توسعه استان، توزیع اعتبارات آب روستایی، راه روستایی و محرومیت زدایی و پیگیری پروژه های استان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ به عنوان دستور کارهای اصلی جلسه برگزار گردید .

دکتر زیویار عنوان داشت: اعتبارات مربوط به موارد مطرح شده در جلسه امروز از قبل در مجلس شورای اسلامی تصویب و تخصیص یافته و با توجه به کارشناسی های صورت گرفته در این زمینه، به دستگاه های اجرایی ابلاغ گردید .

وی با اشاره به در پیش بودن سفر رئیس‌ جمهور محترم به استان، افزود: احصا مشکلات و کمبودهای شهرستان ها از نکات مهمی است که فرمانداران باید با همکاری مدیران شهرستانی نسبت به جمع آوری آمار دقیق از آنها ظرف یک هفته اقدام کنند .

استاندار لرستان بیان کرد: دستگاه های اجرایی استان موضوع پیگیری جذب اعتبارات ملی را به عنوان یکی از مهمترین اقدامات در دستور کار قرار داده و نسبت به انجام مکاتبات و رایزنی های مربوطه تا حصول نتیجه نهایی اقدام کنند .

دکتر زیویار افزود: صدور پروانه و تعیین کاربری تعدادی از واحد های اقتصادی یکی دیگر از موارد مطرح شده در جلسه امروز بود که با کارشناسی و بررسی صورت گرفته با تمدید پروانه یک واحد سفره خانه سنتی موافقت و سه مورد دیگر به منظور رفع اشکال به کارگروه مربوطه عودت داده شد .

وی در ادامه یادآور شد: ایراد وارده بر آمار و ارقام ارائه شده توسط دستگاه های اجرایی استان به ویژه در زمینه احصاء محرومیت ها، از دیگر نکات مهم و قابل پیگیری در این جلسه بود که با توجه به لزوم ارائه دقیق و واقعی آمارها، مورد تاکید قرار گرفت .

استاندار لرستان با بیان اینکه ارائه آمارها از مشکلات استان باید دقیق باشد، تصریح کرد: به عنوان مثال در زمینه ارائه آمار محرومیت‌ها به مرکز، فقط ۷۰۰ روستا به عنوان مناطق محروم استان به مرکز اعلام شده بود و این در حالی است که این تعداد روستا فقط در یک شهرستان به ثبت رسیده است .

دکتر زیویار تاکید کرد: ارائه آمارهای واقعی به مرکز موجب می شود کمبودها و مشکلات استان بخوبی دیده شده، قابل پیگیری باشد و این قبیل آمارهای غیر واقعی نه تنها به استان کمک نخواهد کرد بلکه به ضرر مردم نیز خواهد بود، از این رو دستگاه های اجرایی استان مکلفند با پیگیری های میدانی و دقیق نسبت به جمع آوری آمارهای واقعی و به روز برای لحاظ در بودجه سال ۱۴۰۱ اقدام کنند .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید