خسروی فرماندار الیگودرز : بخشداری ها، دهیاری ها، دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان الیگودرز و شهرداری‌های تابعه برای مقابله با خطرات احتمالی سیل به حالت آماده باش درآمدند.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری الیگودرز، خسروی فرماندار ظهر امروز با توجه به پیش بینی های صورت گرفته و احتمال وقوع سیل و جاری شدن سیلاب و گرفتگی معابر در ساعات آتی، طی اطلاعیه ای دستورهایی را صادر نمود .

۱. تمامی مرخصی ها و ماموریت ها تا پایان روز شنبه لغو و روسای ادارات، دستگاه های اجرائی و خدمات رسان حق خروج از شهرستان را نداشته و بایستی به صورت فعال تمامی اقدامات مرتبط با حوزه مدیریت سیل را در دستور کار قرار دهند.  هرگونه مرخصی که پیش تر برای این سه روز صادر شده بدین وسیله لغو می گردد.

۲. شهرداران و دهیاران تابعه در خصوص تنظیف و پاکسازی انهار، مسیل ها و آبراهه ها سطح منطقه اهتمام ویژه داشته باشند.

۳. تمامی دستگاه های خدمات رسان ( شهرداری، اداره برق، راهداری، راه و شهرسازی، آبفا و ...) در حالت آماده باش قرار داشته باشند.

۴. از تردد و توقف همشهریان در کنار رود خانه های فصلی، مسیل ها، تردد در جاده های محتمل وقوع حادثه، کوهنوردی و ... اجتناب گردد.

۵. هشدارهای لازم به روستائیان و عشایر محترم شهرستان برای جلوگیری از چرای دام ها در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها داده شود و اقدامات لازم برای مساعدت در این خصوص توسط امور عشایر و عوامل دخیل در اسرع وقت انجام شود.

۶. کشاورزان محترم با قید فوریت در جمع آوری محصولات زراعی خود اقدام نمایندو محصولات خود را به انبار ها یا مکان های مسقف و امن انتقال دهند.

۷. هماهنگی لازم با مدیریت هیئت های مذهبی برای مدیریت مراسم دهه محرم و ضرورت اقدامات ایمنی برای تکایای مذهبی انجام شود.

۸. آخرین وضعیت مدیریت شهرستان در حوزه های مرتبط با بحران سیل به اطلاع مردم رسانده شود.

۹. تدابیر لازم حوزه های همانند اماکن بقاع متبرکه و گردشگران به خصوص در بخش های زز و ماهرو و ذلقی انجام شود .

۱۰. حوزه های امداد و نجات همانند شبکه بهداشت، هلال احمر و ... در آمادگی کامل برای پشتیبانی از مردم در صورت وقوع خسارت باشند.

z12.jpeg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید