استاندار لرستان با اعلام خبر فوق، گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد مقابله با بیماری کرونا و بمنظور پیشگیری از شیوع این بیماری، مراسم گل مالی و شیرخوارگان در لرستان ممنوع شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، استاندار لرستان در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم الحرام گفت:در این جلسه که با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه برگزار شد، پروتکل ارسالی ستاد ملی مقابله با کرونا به بحث گذاشته شد که این دستورالعمل شرح وظایف همه دستگاه ها را مشخص کرده و در آینده نزدیک به طور رسمی ابلاغ خواهد شد.

استاندار لرستان در خصوص عزاداری ماه محرم گفت: امسال با توجه به شرایط موجود، پیاده روی و دسته روی هیئت های عزاداری را نداریم و لازم است هیئت های محترم عزاداری در یک جای ثابت که با رعایت پروتکل های بهداشتی مجوز آن از طرف سازمان تبلیغات صادر خواهد شد استقرار یابند.
وی تصریح کرد: به خاطر جلوگیری از ازدحام و تجمع مردم، تعداد مکان ها نسبت به سال گذشته بیشتر شده است و زمان برگزاری مراسمات محدودتر شده و استفاده از ماسک الزامی است.

دکتر خادمی خاطرنشان کرد: امسال مراسم گل مالی که خاص استان لرستان است، با توجه به خطر شیوع بیماری برگزار نخواهد شد همچنین مراسم شیرخوارگان نیز ممنوع است.

استاندار لرستان در خصوص روضه های منازل تاکید کرد: توصیه ما این است که با توجه به شعار ((هر منزل یک حسینیه)) هرکسی در منزل خودش مراسم عزاداری داشته باشد و از اینکه عزاداری به سبک متداول در سالهای قبل انجام شود و سایر خانواده ها در یک خانه جمع شوند این موضوع ممنوع است.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه مردم شیعه لرستان به عشق امام حسین(ع) زندگی می کنند، گفت: قطعا آن امام مظلوم سلامت پیروان خود را می خواهد و با توجه به اینکه جان انسانها و جان مومن ،محترم است نباید این امانت الهی به خطر بیافتد.

نماینده عالی دولت در استان در ادامه تاکید کرد: اگر این مراسم بدون رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شود،هر انسانی می تواند مثل یک بمب عمل کرده و ده‌ها نفر را آلوده کند، آن وقت همه ما مسئول خواهیم بود. بنابراین امیدوارم مردم عزیز لرستان با توجه به اهمیت سلامت جامعه رعایت کنند.

استاندار لرستان در پایان با تشکر از مراعات خوب مردم گفت: در حال حاضر بخاطر رعایت مردم در روند ابتلاء گشایش شده و روند نزولی به چشم می خورد که اگر ذره ای کار را رها کنیم ،مجددا به نقطه اول بر خواهیم گشت.

b_300_0_16777215_00_images_da359bd4-e8f8-4247-bcb7-0b44f22a4278.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید